شاید ساده‌ترین تعریف برای پیام رسان این باشد که بگوییم: پیام رسان هر چیزی است که پیام را از فرستنده پیام دریافت می‌کند و به دریافت‌کننده می‌رساند. هر چیزی که در نقطه‌ای دیگر اتفاق می‌افتد و موجودی دیگر از آن با خبر می‌شود، به صورت پیامی منتقل شده است. اگر پیام رسان‌ها وجود نداشتند هیچ دو نقطه‌ای از هم اطلاع نداشتند. اما امروزه انسان ها به چیزی فراتر از پیام رسان نیازمند شده اند و دیگر یک نرم‌افزار پیام‌رسان برای پاسخ دادن به نیازهای جدید ارتباطی مردم کفایت نمی‌کند. نسل جدید پیام رسان ها علاوه بر ارتباط متنی، صوتی، ارسال فایل و...، کانال‌های ارتباطی هم دارند و می‌توان به کمک‌شان از اخبار روز مطلع شد، مقالات و گزارش‌های تخصصی یا در حوزه علاقمندی‌ها را مطالعه کرد، از مواضع و رویکردهای افراد و گروه‌های مختلف در خصوص یک مساله خاص آگاهی یافت و یا در آنها سرگرم شد و وقت گذراند.
گروه توسعه فناوری های هوشمند کیان ایرانیان ، پا را از این نیز فراتر گذاشته و در راستای ایجاد یک شبکه اجتماعی تمام خدمات گام بر میدارد. این گام بلند به همت دانش فنی جوانان متخصص ایران اسلامی محقق خواهد شد که افتخاری فراموش ناشدنی را برای کشور به ارمغان خواهد آورد. حاصل تجریه، تخصص و تلاش گروه کیان، شبکه اجتماعی تمام خدمات آیگپ است.
شبکه اجتماعی تمام خدمات آیگپ علاوه بر امنیت و سرعت، به لحاظ فنی به گونه ای طراحی شده که می‌تواند امکان استفاده 60میلیون کاربر را فراهم نماید. توسعه‌پذیری، صرفا محدود به تعداد کاربر نمی‌شود و قابلیت توسعه از نظر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را نیز شامل می‌شود. به طور کلی این پیامرسان می‌تواند خواسته‌های در حال افزایش را پاسخ دهد، بنابراین به راحتی می‌توانیم آن را یک پلتفرم توسعه‌پذیر بنامیم.
آیگپ یک ارتباط امن و مطمئن را بین کاربران برقرار می کند. شبکه اجتماعی تمام خدمات آیگپ با استفاده از الگوریتم های رمزنگاری منحصر به فرد در جابه جایی و نگهداشت همه داده های شما حداکثر امنیت را برای حفظ حریم خصوصی شما فراهم آورده است. علاوه بر الگوریتم رمزنگاری صدها قابلیت برای مدیریت حریم شخصی کاربران در این شبکه اجتماعی تمام خدمات گنجانده شده است.
این شبکه اجتماعی تمام خدمات از ابتدا بصورت Open Source طراحی و اجرا شده و همین امر از نگاه متخصصان فناوری اطلاعات مزیتی حرفه ای تلقی و همچنین اطمینان کاربر را به لحاظ دسترسی به کدهای آن بالا می برد.
نرم افزارهای اوپن سورس Open Source و یا منبع باز با امکان دسترسی به کدهای برنامه ارائه می شوند و این امکان را به برنامه نویسان می دهند تا با تغییرات خاص نرم افزار را شخصی سازی کرده و امکانات دلخواه را به نرم افزار اضافه کنند و در واقع نرم افزار را به صورت دلخواه توسعه دهند.
آیگپ علاوه بر امکان متن باز بودن، در راستای توسعه خدمات در بستر خود امکان Open API را نیز برای توسعه دهندگان فراهم کرده است.
APIها امروزه دنیای مدرن وب را تحت تاثیر خود قرار داده‌اند. اکنون شما براحتی می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن‌های تلفن همراه، وارد حساب ایمیل خود شوید و یا بدون استفاده از سایت‌های شبکه‌های اجتماعی و فقط با یک کلاینت وارد حساب کاربری خود شده و فعالیت داشته باشید. همه‌ی این‌ها به واسطه‌ی وجود APIها امکان‌پذیر شده است.
شبکه اجتماعی تمام خدمات آیگپ قابلیت استفاده در تمامی سیستم عامل های موجود همچون ویندوز، وب، اندروید، لینوکس، مک و آیفون را دارد که ارتباط کاربران در تمامی سیستم عامل های مختلف را آسان می سازد.